Budownictwo

Powstaje kodeks dobrych praktyk

Staje się coraz popularniejsze, deweloperzy szukają sposobów na dotarcie do szerszej grupy nabywców. Najczęściej inwestycja polega na zakupie pokoju czy mieszkania na wynajem wchodzącego w skład zarządzanego przez operatora budynku (hotelu).

Notowane na Catalyst Arche proponuje zakup udziałów w aparta­mencie condo.

Foto: Archiwum

Wiąże się to z nakładami rzędu kilkuset tysięcy złotych. Notowane na Catalyst Arche, największy deweloper i zarządca projektów condo, obniżyło próg wejścia do 10 tys. zł – inwestorzy otrzymują zysk zgodnie z liczbą kupionych mkw. pokoju.

Niedawno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisja Nadzoru Finansowego wystosowały komunikaty zalecające ostrożność przy inwestowaniu w condo. W skrócie: nie jest to inwestycyjny samograj, projekt może nie osiągnąć parametrów obiecanych w folderze (określona z góry, często gwarantowana przez dewelopera stopa zwrotu w określonym czasie), trzeba przeanalizować czynniki ryzyka. Z komunikatów wynika, że urzędy obawiają się sytuacji, iż inwestycje condo będą polecane przez pośredników finansowych osobom bez doświadczenia (jak było w przypadku tzw. polisolokat czy obligacji GetBacku).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.