Budownictwo

Infrastruktura jeszcze się rozbuja

W statystykach jeszcze tego nie widać, ale duże inwestycje publiczne będą ciągnąć rynek.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Produkcja budowlano-montażowa pogłębiła spadek, po ośmiu miesiącach była o 1,7 proc. niższa niż rok wcześniej. W sierpniu skurczyła się o 12,1 proc., mocniej, niż zakładali eksperci w ankiecie „Parkietu" (mediana 9,5 proc.). Zgodnie z oczekiwaniami spadek dotyka budownictwo ogólne, ale także infrastrukturę, która określana jest motorem napędowym branży w czasie spowolnienia.

W dłuższym terminie

– Wyniki za sierpień są gorsze od oczekiwań i pokazują powagę sytuacji. Drugi z rzędu dwucyfrowy spadek budzi niepokój, szczególnie silny w kategorii robót inżynieryjnych. Nie zmienia to jednak naszej oceny, że ta część rynku w obecnych realiach ma zdecydowanie najkorzystniejsze perspektywy – mówi Szymon Jungiewicz, główny analityk rynku budowlanego w firmie PMR.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.