Budownictwo

Grupa Erbudu stawia na zielone

Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe, energooszczędne drewniane budynki modułowe – tu według spółki i analityków leżą przyszłość i konfitury. Grupa ma potencjał i 400 mln zł gotówki, by rozwijać się na tych polach.
Foto: materiały prasowe

W czwartek kurs Erbudu rósł nawet o 6,2 proc., do 86 zł, a spółki zależnej Onde stał w okolicach odniesienia, czyli 26,5 zł (26 z to cena z IPO) – choć to córka pociągnęła wyniki grupy w I półroczu. Erbud zanotował 1,29 mld zł skonsolidowanych przychodów, o 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk brutto ze sprzedaży zwiększył się o 70 proc., do 128 mln zł, z czego 60 mln zł – prawie cztery razy więcej niż rok wcześniej – to wkład Onde. Na kolejnych miejscach znalazły się budownictwo kubaturowe w kraju (35 mln zł, o 11 proc. więcej niż rok wcześniej) i budownictwo przemysłowe za granicą (11,1 mln zł, wzrost o ponad 12 proc.).

Optymistyczny Trigon

Według naszych informacji w czwartek do klientów DM Trigon wyszły rekomendacje dla Erbudu i Onde z optymistycznymi cenami docelowymi, zwłaszcza w przypadku matki, której wartość analitycy uznali za mocniej niedoszacowaną niż w przypadku córki. Do zamknięcia tego wydania nie udało nam się poznać wycen.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.