Budownictwo

Onde da ekspozycję na szybko rosnący rynek instalacji OZE

Z biegiem czasu na rynku wykonawstwa farm słonecznych i wiatrowych zacznie się robić dość tłoczno, ale spółka córka Erbudu ma wyrobioną markę i pozycję. Ma też pomysł na zwiększanie rentowności.
Foto: Adobestock

Wybierająca się na GPW spółka córka Erbudu, Onde, ma dać inwestorom ekspozycję na perspektywiczny rynek dużych farm fotowoltaicznych i wiatrowych. Na koncie firma ma instalacje wykonane i w budowie o mocy 3000 MW.

Preferencyjna emisja już była

Prospekt trafił do KNF pod koniec marca. Onde spodziewa się, że budowa księgi popytu ruszy na przełomie czerwca i lipca. Oferta obejmie do 8,25 mln nowych akcji (15 proc. w podwyższonym kapitale), a także 8,85 mln papierów posiadanych przez Erbud i Jacka Leczkowskiego (wiceprezes Erbudu). Spółka matka chce po IPO zachować kontrolę, zakładając uplasowanie wszystkich papierów, jej udział skurczy się z 88 do 60,7 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.