REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Po kapitał z giełdy dobrowolnie i pod presją

Dekpol szykuje prywatną emisję akcji na rozwój grupy, a dwie firmy z branży, Elektrobudowa i Trakcja, na poprawienie płynności.
Foto: Bloomberg

Przedsiębiorstwa budowlane będą emitować akcje, jednak stawiają na inwestorów instytucjonalnych.

Skokowy wzrost

Dekpol, który w grupie łączy kompetencje generalnego wykonawcy, dewelopera mieszkaniowego i producenta osprzętu do maszyn budowlanych, chce zebrać pieniądze na rozwój wszystkich tych biznesów. Inicjatorem projektu uchwały, która została dodana do porządku obrad walnego zgromadzenia 28 czerwca, jest Mariusz Tuchlin, prezes i główny akcjonariusz Dekpolu (ma ponad 77 proc. papierów).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA