REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Główni udziałowcy przygotują nową strategię dla Pozbudu

Celem grupy kapitałowej będzie poprawa efektywności i wyników finansowych w każdym z obecnie prowadzonych przez nią biznesów.
Foto: materiały prasowe

W ostatnich dniach doszło do głębokich zmian w akcjonariacie i zarządzie Pozbudu. W ich rezultacie największym akcjonariuszem spółki został Wojciech Wika-Czarnowski, który ma teraz ponad 20 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki, dających ponad 30 proc. głosów na walnym zgromadzaniu. Jednocześnie dotychczasowi główni akcjonariusze, czyli bracia Tadeusz i Roman Andrzejakowie, sprzedali swoje udziały.

Latem przejęcie

Na tym nie koniec zmian. Wkrótce w akcjonariacie z istotnymi pakietami papierów powinni się pojawić Łukasz Fojt i Wojciech Ziółkowski, właściciele firmy Agnes. W zamian za posiadane akcje Agnes nabędą 18,1 mln nowych papierów serii H Pozbudu, których udział w podwyższonym kapitale wyniesie łącznie niespełna 40,3 proc. SWGK Consulting wyceniło wartość Agnes na 42,7 mln zł. Taka ma też być wartość emisji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA