Budownictwo

Murapol ma nowych właścicieli

Murapol, jeden z największych deweloperów w Polsce, został przejęty przez spółkę joint venture utworzoną przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation oraz Griffin Real Estate. Oba podmioty zakupiły w sumie 98,04 proc. akcji Murapolu. Wartości transakcji nie ujawniono.
Foto: materiały prasowe

– Cieszymy się, że wraz z Griffin Real Estate, który jest naszym partnerem w tej transakcji, możemy nabyć jednego z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Murapol może się pochwalić imponującymi osiągnięciami związanymi z dostarczaniem na rynek produktu dobrej jakości oraz dużą liczbą projektów w przygotowaniu, co gwarantuje dalszy wzrost spółki – powiedział John Ruane, partner i prezes działu european real estate equity w funduszu Ares.

Portfel projektów w budowie grupy Murapol według stanu na koniec 2019 r. to ponad 6,85 tys. lokali o łącznym PUM przekraczającym 296,8 tys. mkw., powstających w 57 budynkach w ramach 21 inwestycji w całej Polsce. Wartość aktywnego banku ziemi spółki na 31 grudnia 2019 r. wynosi 589,5 mln zł i pozwoli wybudować blisko 17,7 tys. mieszkań.

– Murapol to spółka o ugruntowanej pozycji, z dobrymi perspektywami na dalszy wzrost na jednym z najbardziej aktywnych rynków mieszkaniowych w Europie – powiedział Piotr Fijołek, senior partner w Griffin Real Estate. Dodaje, że nabycie Murapolu oznacza dodanie do struktur Griffinu ważnego partnera biznesowego.

Griffin Real Estate to największy inwestor typu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej działający w sektorze nieruchomości. Wartość brutto zarządzanych przez Griffin aktywów, ulokowanych w ośmiu różnych platformach, to ponad 5 mld euro. Z kolei Ares Management Corporation, który notowany jest na NYSE, działa w obszarze inwestycji alternatywnych, prowadzi trzy firmy specjalizujące się w kredytach, private equity i nieruchomościach.

Powiązane artykuły