Biura maklerskie

BM ING posypuje głowę popiołem

Od poniedziałku klienci BM ING Banku Śląskiego znowu mogą handlować na warszawskiej giełdzie. Kłopoty techniczne zostały w weekend rozwiązane, co nie oznacza jednak, że kurz po sprawie całkowicie opadł.
Foto: Adobestock

Przypomnijmy, że problemy klientów BM ING Banku Śląskiego zaczęły się w środę. Wtedy to część inwestorów straciła dostęp do serwisu maklerskiego. W czwartek i piątek kłopoty dotyczyły już wszystkich klientów biura. Nie mogli oni się zalogować do serwisu maklerskiego i tym samym składanie zleceń drogą elektroniczną było niemożliwe. Biuro starało się jak najszybciej naprawić błąd, ale udało się to dopiero w weekend.

Momentalnie zapadły decyzje dotyczące rekompensat dla klientów. Już w weekend biuro poinformowało, że do końca roku klienci będą mogli handlować za darmo. W poniedziałek firma wyszła z kolejną inicjatywą. Mowa jest o zwrocie opłat za prowadzenie konta maklerskiego od października oraz zawieszeniu ich pobierania do końca marca 2021 r. Na wniosek klientów mają być także zwrócone prowizje za transakcje giełdowe od 1 listopada do 6 grudnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.