Biura maklerskie

BM ING Banku Śląskiego. Prace nad technologią

Głośna awaria systemu w BM ING Banku Śląskiego przysłoniła osiągnięcia brokera w ubiegłym roku. W tym kontekście nie dziwi fakt, że firma zamierza jeszcze mocniejszy nacisk położyć na technologię.

Marcin Słomianowski, dyrektor BM ING.

Foto: materiały prasowe

– Bezpośrednim powodem grudniowej awarii były problemy związane z oprogramowaniem baz danych dostarczanym przez podmiot trzeci – zgodnie z obietnicą niezwłocznie po awarii opublikowaliśmy raport na ten temat. Na bazie tych doświadczeń również aktualnie prowadzimy analizy, wdrażamy usprawnienia i pracujemy nad tym, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnych niedostępności systemu – mówi „Parkietowi" Marcin Słomianowski, dyrektor BM ING Banku Śląskiego. Jak dodaje temat technologii w biurze był poruszony już wcześniej.

– Już w połowie zeszłego roku rozpoczęliśmy szczegółowe analizy dostępnych technologii i możliwych kierunków rozwoju naszej aplikacji maklerskiej. W efekcie, tuż po wakacjach zapadła decyzja o rozpoczęciu prac nad przebudową obecnej architektury IT, na jakiej działamy. W grudniu i na początku nowego roku skupiliśmy się z oczywistych względów na ustabilizowaniu obecnego systemu oraz obsłudze zapytań naszych klientów. Ten etap już jest za nami w związku z czym mogliśmy ponownie skupić się na pracy nad przyszłym rozwiązaniem – mówi Słomianowski. Kiedy realnie mogą one się pojawić?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.