Biura maklerskie

Rywalizacja się zaostrza

Do końca tego półrocza niepubliczne spółki akcyjne i komandytowo-akcyjne muszą podpisać umowę na prowadzenie rejestru akcjonariuszy. Wiele domów maklerskich zwietrzyło w tym szansę na dodatkowy biznes. Obowiązkowy rejestr dotyczy bowiem prawie 14 tys. spółek. Walka między brokerami o jak największy udział w tym rynku nabiera coraz większych rumieńców.
Foto: Adobestock

Q Securities jako pierwszy podmiot przedstawił oficjalny cennik za prowadzenie rejestru. Ceny zaczynają się od 99 zł netto miesięcznie. Warto jednak dodać, że jest to najuboższa wersja i dotyczy tylko spółek z jednym akcjonariuszem (dodatkowo firma taka musi należeć do grupy kapitałowej, w której jest już inna spółka współpracująca w tym zakresie z Q Securities). Kolejne pakiety warte są 199 zł (dla spółek mających od 1 do 20 akcjonariuszy) oraz 299 zł (21–50 akcjonariuszy). Dla firm, które mają więcej niż 50 akcjonariuszy, przygotowywane są specjalne oferty. Do tego dochodzą opłaty za czynności dodatkowe. Przykładowo wypłata dywidendy za pośrednictwem Q Securities została wyceniona na 500 zł.

Co na to inni brokerzy? – Nie odnosimy się do oferty konkurencji choć jestem pewien, że mamy lepszą ofertę – przekonuje Mateusz Walczak, prezes NWAI DM. – Naszą przewagą nad rynkiem jest jakość świadczonych usług i doświadczenie we wdrażaniu skalowalnych procesów. Wyzwaniem nie jest oferta, znacznie trudniej świadczyć wysokiej jakości usługi w powtarzalny sposób. Oferujemy zarówno tańsze, jak i droższe rozwiązania każdorazowo dostosowane do potrzeb akcjonariuszy każdej ze spółek. Widzimy, rozumiemy i reagujemy na problemy (w tym prawne), z którymi zgłaszają się do nas akcjonariusze i zarządy. Doceniają to klienci, z którymi umowy o prowadzenie rejestru zawieramy już od początku 2020 r. Zawieramy umowy, nie wysyłamy oferty – podkreśla.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.