Biura maklerskie

GPW proponuje brokerom rabaty, ale oczekuje od nich zaangażowania

Domy maklerskie będą mogły liczyć na obniżki niektórych opłat pod warunkiem jednak, że zdecydują się na inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne. Rabaty mogą sięgnąć nawet 0,5 mln zł.
Foto: Bloomberg

Warszawska giełda rusza z nowym programem wsparcia rozwoju technologii. Inicjatywa ta skierowana jest do branży maklerskiej, a w grę wchodzą konkretne pieniądze. W przypadku niektórych podmiotów może to być nawet 0,5 mln zł.

Obniżki za inwestycje

Cały program nie opiera się jednak na zwykłej obniżce opłat dla brokerów. Aby faktycznie uzyskać konkretne profity, domy maklerskie się będą musiały wykazać aktywnością. Giełda proponuje bowiem brokerom specjalne rabaty, które branża będzie mogła wykorzystać, jeśli zdecyduje się na poprawienie rozwiązań technologicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.