Banki

BOŚ: Wsparcie brokera

Dobry wynik z opłat i prowizji oraz niskie odpisy w III kwartale.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

– Mamy nadzieję, że w I połowie przyszłego roku przedstawimy zaktualizowaną strategię. Nie będziemy oczywiście bankiem uniwersalnym, nie ma miejsca na rynku na bank uniwersalny, ale zamierzamy i mamy ambicję być bankiem specjalistycznym, który oferuje szerszy niż dotąd wachlarz produktów, zarówno dla samorządów, jak i małych i średnich firm, związany z finansowaniem zielonej transformacji – mówi Wojciech Hann, wiceprezes BOŚ, który kieruje pracami zarządu.

Sprzedaż nowych kredytów wyniosła w pierwszych trzech kwartałach 2,3 mld zł, co oznacza spadek o jedną trzecią rok do roku. Zdaniem zarządu wynika to głównie ograniczenia już od początku roku sprzedaży kredytów w branży nieruchomości, która miała istotny udział sprzedaży w 2019 r. Niższa sprzedaż związana jest też z pandemią i niepewnością realizacji projektów inwestycyjnych oraz ograniczeniem potrzeb finansowania, w szczególności dla firm. Portfel kredytów ogółem urósł przez rok o niecałe 3 proc., do 12 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.