Banki

Banki. Pierwsze dni nowych przepisów o płatnościach przyniosły klientom kłopoty

Sobota była pierwszym dniem faktycznego obowiązywania unijnej dyrektywy dotyczącej płatności (PSD2) i banki musiały zmienić sposób logowania się klientów.
Foto: 123rf

Jedną z najważniejszych zmian jest pojawiająca się podczas logowania konieczność podawania kodów wysłanych np. SMS w celu dodatkowej weryfikacji. Sporo klientów napotkało przeszkody techniczne.

W poniedziałek duże utrudnienia w dostępie do systemu bankowości internetowej mieli klienci Aliora. Niektórym z nich nie wyświetlało się np. okno do wpisania kodu przesłanego SMS-em. W poniedziałek wieczorem bank zapewniał, że rozwiązał problemy, ale przeciągnęły się one na wtorek. Niektórzy użytkownicy skarżyli się też na trudności z zalogowaniem do aplikacji mobilnej. Bank we wtorek poinformował nas, że od godziny 11.00 wszystkie systemy działają poprawnie. Zaznaczył, że nie odnotowuje żadnych problemów z funkcjonowaniem bankowości internetowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.