REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Analizy

Spółki z NewConnect, które w 2018 r. mają spore szanse za zwyżki

Ten rok większość inwestorów na rynku alternatywnym kończy stratą. Na tzw. małej giełdzie jest jednak kilka spółek, które w 2018 r. mają spore szanse za zwyżki. Sprawdzamy, jakie mają plany.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W tym roku na małej giełdzie zadebiutowało już 17 spółek, czyli nieco więcej niż całym w 2016 r. Kolejka do wejścia na alternatywny parkiet wydłuża się, a następne debiuty mogą mieć miejsce w pierwszych tygodniach nowego roku. Dziś przyglądamy się jednak kilku firmom, na które warto zwrócić uwagę w 2018 r.

Niespełnione nadzieje

– Ten rok nie był udany dla rynku NewConnect – twierdzi Tomasz Wyłuda, doradca inwestycyjny BM ING Banku Śląskiego. Najwięcej emocji, niekoniecznie pozytywnych, przyniosły inwestorom spółki z branży gier komputerowych. Takie firmy jak Bloober Team, The Farm 51 Group, QubicGames czy Macro Games zanotowały bardzo mocne spadki notowań. – Jeżeli jednak pominiemy firmy z branży gier, zauważymy, że sporo przedsiębiorstw pozwoliło zarobić kilkaset procent, m.in. MedApp, Site czy InfoSCAN. – Poza sektorem gier na NewConnect brakuje papierów z obrotami pozwalającymi na swobodne inwestowanie, przez co stopy zwrotu wypracowane przy niewielkiej płynności trudno uznać za wiarygodne – dodaje Mateusz Adamkiewicz, główny analityk EastSideCapital.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA