REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Szansa na zmianę przepisów, które szkodzą rynkowi

Wszyscy powinni mocno się zaangażować w przygotowanie uwag do proponowanych zmian w MAR, gdyż wciąż nie ma w nich woli uwzględnienia specyfiki małych rynków – apeluje SEG.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) przygotowuje propozycję zmian do rozporządzenia MAR. Konsultacje ponadstustonnicowego dokumentu, zawierającego ponad 70 pytań, już ruszyły. Z krajowego rynku płyną głosy, że w dokumencie nadal nie widać woli uwzględnienia specyfiki niewielkich rynków i małych spółek. A to właśnie niedopasowanie przepisów do realiów mniejszych parkietów jest główną bolączką wynikającą z MAR w Polsce.

Ważny szeroki odzew rynku

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych przygotowało projekt odpowiedzi na dokument konsultacyjny Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych. SEG zachęca uczestników rynku do wyrażania opinii na ten temat, a także przesyłania dodatkowych uwag, które powinny zostać uwzględnione w ostatecznej odpowiedzi. Problematycznych obszarów jest sporo. Dotyczą zmiany definicji informacji poufnej, opóźniania publikacji takiej informacji, list insiderów i kar.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA