REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Wojna handlowa jako nowa normalność

Zarządzający coraz bardziej przyzwyczajają się do trwającej wojny handlowej i rośnie liczba tych, którzy już nie liczą na jej rozwiązanie.
Foto: Adobestock
Foto: pbs.twimg.com

40 proc. zarządzających funduszami uważa, że wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nie zostanie w pełni zażegnana. Co więcej, stan biznesowego napięcia na linii USA-Państwo Środka to będzie nowa „normalność", do której należy się przyzwyczaić. Jest to wynik ankiety, jaką wśród zarządzających w październiku przeprowadził Bank of America Merrill Lynch.

Jak widzimy na wykresie, który w mediach społecznościowych przedstawił m.in. Gregory Daco, główny ekonomista Oxford Economics, liczba zarządzających, którzy nie widzą nadziei na rozwiązanie konfliktu, wzrosła w porównaniu z analogicznym badaniem przeprowadzonym we wrześniu.

Drugą pod względem popularności opinią wśród zarządzających jest pogląd, że kompromis w sprawie wojny handlowej uda się wypracować przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Bez wątpienia taki potencjalny sukces negocjacyjny w 2020 r. byłby bardzo przydatny w kampanii wyborczej Donalda Trumpa.

Wśród zarządzających zdecydowanie brakuje optymistów, którzy sądzą, że wojna handlowa między dwoma mocarstwami zakończy się jeszcze w 2019 r. Za takim scenariuszem opowiedziało jedynie ok. 6 proc. ankietowanych.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA