Analizy

#WykresDnia: Bitcoin i... awokado

Dzięki dynamicznym zwyżkom w ostatnim czasie najsłynniejsza kryptowaluta znowu jest na ustach osób, które śledzą i komentują świat finansów i inwestycji.
Foto: Bloomberg
Foto: pbs.twimg.com

Przeglądając media społecznościowe, bez większego trudu możemy obecnie natrafić na wpisy poświęcone bitcoinowi. Nic dziwnego, skoro ten dynamicznie roście, co jest wynikiem m.in. większego zainteresowania kryptowalutami po zapowiedzi Facebooka, że będzie tworzył swoją kryptowalutę o nazwie libra.

Nie brakuje też wykresów – zarówno tych poważniejszych, jak i przygotowanych z przymrużeniem oka. Do pierwszej kategorii możemy zaliczyć grafikę przedstawioną przez Jima Bianco, szefa firmy analitycznej Bianco Research, który niewątpliwie jest pod wrażeniem ostatnich wzrostów: pod koniec ubiegłego tygodnia bitcoin pokonał kolejne bariery – najpierw przebił 10 tys. dolarów, a później11 tys. Dziś cena wyraźnie przekroczyła granicę 12 tys. USD.

Do żartobliwej kategorii wykresów możemy za to zaliczyć wczorajszą publikację na Twitterze dziennikarki Bloomberga – Tracy Alloway, która przedstawiła swój model prognostyczny oparty na dwóch zmiennych: bitcoinie (który jeszcze wtedy kosztował 11 tys. USD) i awokado. Dziennikarka dostrzegła dość dużą korelację między tymi zmiennymi.

Przypomnijmy, że cena awokado (odmiany Hass pochodzącej z Michoacan z Meksyku) dynamicznie roście od kwietnia, co jest związane z handlowymi groźbami prezydenta USA pod adresem Meksyku.

SAŁ

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.