Analizy

Rośnie popyt na opakowania i koszty ich produkcji

Największy negatywny wpływ na branżę mają dziś wysokie ceny surowców. Nie pomagają też regulacje i rosnące koszty dostosowywania się do nich. Z drugiej strony popyt jest większy niż kiedykolwiek wcześniej.
Adobestock

Popyt na opakowania, a za nim produkcja tego typu wyrobów, od wielu lat systematycznie rośnie i wiele wskazuje na to, że podobny trend utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Co więcej, branża jest odporna na różne wstrząsy. Widać to m.in. po tym, jak radzi sobie od kilku kwartałów z negatywnymi skutkami pandemii i obostrzeniami z nią związanymi. Rozprzestrzenianie się koronawirusa spowodowało nawet ponadprzeciętny wzrost zapotrzebowania na niektóre rodzaje opakowań. To konsekwencja decyzji zakupowych podejmowanych przez konsumentów m.in. w zakresie środków czystości, artykułów spożywczych i farmaceutyków.

Kolejnym czynnikiem stymulującym popyt jest dynamiczny rozwój różnych form handlu elektronicznego. Klienci firm działających w tym sektorze coraz częściej zamawiają różne towary online. To z kolei nierozerwalnie wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia sprzedawanych produktów, chociażby na czas transportu. Na obecnej sytuacji korzystają m.in. giełdowi producenci opakowań, zwłaszcza wykonanych z tworzyw sztucznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.