REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Funt – podsumowanie ostatnich dni

Spektakularne wahania, jakie wystąpiły w ostatnich dniach na kursie brytyjskiej waluty, na długo pozostaną w pamięci walutowym spekulantom. To prawdopodobnie jeszcze nie koniec większej zmienności funta.
Foto: Fotolia
Foto: The Daily Shot

The Daily Shot podsumował najważniejsze wydarzenia związane z brexitem z ostatnich dni, pokazując przy tym, jaki miały one wpływ na kurs GBP/USD.

Najpierw premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała, że udało jej się uzyskać porozumienie z Unią Europejską w sprawie brexitu i tzw. backstopu na granicy z Irlandią (co sprawia, że Wielka Brytania może pozostać w unii celnej). To znacznie umocniło funta. Pechowo dla brytyjskiej waluty była to jedynie krótkoterminowa zwyżka GBP/USD, ponieważ ten we wtorek mocno stracił na skutek odrzucenia przez Izbę Gmin projektu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. A wczoraj znowu obserwowaliśmy intensywne umacnianie się brytyjskiej waluty z uwagi na spodziewane odrzucenie przez brytyjski parlament tzw. brexitu bez umowy.

Dużą zmienność mogliśmy także zaobserwować na kursie GBP/PLN – 11 marca dochodził do poziomu 4,96, a wczoraj przebijał 5,06.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA