Analizy

Covid-19 utrudnia rozwój projektów lojalnościowych dla akcjonariuszy

Takie programy mają dziś tylko Orlen i Unimot. Energa zakończyła go jesienią. KGHM i PZU może zrealizują je w tym roku. Na etapie rozważań i analiz są programy w kilku innych spółkach.
Foto: Adobestock

Spółki notowane na GPW nie spieszą się z wprowadzaniem programów lojalnościowych dla swoich akcjonariuszy – wynika z ankiety przeprowadzonej w ostatnich dniach przez „Parkiet" wśród największych firm. Część z emitentów tłumaczy się utrudnieniami związanymi z rozprzestrzeniającą się pandemią, a część mówi wprost, że nie widzi zbytnich korzyści z tego typu przedsięwzięć. W rezultacie dziś na rynku funkcjonują tylko dwa projekty.

Trzy poziomy uczestnictwa

Od początku roku program lojalnościowy w pełnym wymiarze wprowadził dla swoich akcjonariuszy Unimot. Wcześniej, od sierpnia 2020 r., jego zapowiedzią były zniżki na instalacje fotowoltaiczne oferowane pod marką Avia Solar. W „Unimot Klub+", bo taka jest nazwa programu, posiadacze akcji spółki otrzymują dostęp do szerokiego wachlarza benefitów w zależności od poziomu członkostwa. – Są to m.in.: zniżka na instalację paneli fotowoltaicznych Avia Solar, zniżki na instalacje zbiornikowe LPG, zniżki na abonamenty partnerskich mediów giełdowych, zniżki na konferencje i szkolenia oraz ochrona ubezpieczeniowa. Członkom klubu zostaje także obniżona składka członkowska w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych, a na poziomie Silver+ i VIP+ całkowicie zniesiona – informuje Joanna Siedlaczek, dyrektor ds. relacji inwestorskich Unimotu. Dodaje, że kolejne profity dotyczą preferencyjnych warunków udziału w konferencji WallStreet. Wymiana informacji, uwag i spostrzeżeń pomiędzy spółką i jej akcjonariuszami może doprowadzić do dalszego rozszerzania oferty lub jej zamiany. Temu służy też analiza funkcjonowania podobnych programów na rynkach zagranicznych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.