Akademia Parkietu

Łatwy dostęp do ofert, duże ryzyko

Pytania do...
Jakuba Niestroja, prezesa platformy Crowdway.pl.
Foto: materiały prasowe

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w zbiórce crowdfundingowej?

Każdy pełnoletni mieszkaniec Polski może kupić akcje lub objąć udziały w spółkach. W przypadku kampanii promowanych przez Crowdway.pl wystarczy prosta rejestracja na stronie internetowej emitenta i dokonanie płatności. W obecnym stanie prawnym nie ma żadnych dodatkowych wymogów. Po wejściu w życie nowych regulacji UE dotyczących tzw. licencji crowdfundingowej Crowdway.pl udostępni dodatkowe funkcjonalności. Przewidujemy, że nastąpi to nie wcześniej niż pod koniec 2021 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.