„Choć technologia 5G zawitała do Polski już jakiś czas temu, to nadal nie każdy ma do niej dostęp. Ale w T-Mobile już odliczamy dni do premiery, która sprawi, że 5G będzie na wyciągnięcie ręki każdej Polki i Polaka”. Tak ten jeden z czterech największych operatorów komórkowych w Polsce zapowiada konferencję prasową, która ma się odbyć w czwartek. Na pierwszy rzut oka może wyglądać na to, że telekom przygotowuje się do wprowadzenia konkurencyjnej oferty przystępnej cenowo z internetem w technologii 5G bądź do ogłoszenia, że dociera z tą technologią do dużo szerszego grona osób niż około 6 mln mieszkańców kraju.