ATM nie wyklucza, że będzie zmuszony ogłosić przerwę w zwołanym na 23 marca nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które ma zatwierdzić podział spółki na ATM i ATM Systemy Informatyczne. Powodem przedłużenia obrad może być brak zatwierdzonego prospektu emisyjnego ATM SI.
Dokument trafił o Komisji Nadzoru Finansowego już jakiś czas temu ale, według wiedzy władz giełdowej spółki, nie zostanie zatwierdzony przez 23 marca. Dlatego ATM, żeby uniknąć konieczności zwoływania kolejnego walnego zgromadzenia w tej samej sprawie, planuje ogłosić przerwę do 17 kwietnia. „Warunkiem poddania pod głosowanie uchwały NWZA ATM zatwierdzającej podział spółki powinno być posiadanie przez ATM SI zatwierdzonego przez Komisję Nadzory Finansowego prospektu emisyjnego" – tłumaczy zarząd.
Liczy, że w kwietniu stosowne uchwały zostaną podjęte. Zakłada, że zostaną zarejestrowane na początku maja. Wówczas tzw. dzień referencyjny zostanie ustalony do połowy maja a debiut ATM SI nastąpi przed końcem tego miesiąca.
ATM przygotowuje się do podziału na dwie niezależne spółki (obecnie jest jedynym właścicielem ATM SI) od kilku miesięcy. Według zarządu giełdowej spółki jej podział na dwie mniejsze firmy zwiększy przejrzystość prowadzonego biznesu i ułatwi inwestorom ich wycenę. Po podziale ATM skupi się na usługach telekomunikacyjnych świadczonych na bazie własnej sieci światłowodowej ATMAN oraz centrach przetwarzania danych (data center). ATM SI będzie zajmowało się świadczeniem usług integratorskich. Podmiot będzie też właścicielem trzech spółek zależnych, należących teraz do ATM, które zajmują się produkcją i wdrażaniem oprogramowania.
Podział odbędzie się poprzez przeniesienie części majątku ATM (w tym pionu usług integratorskich) do ATM SI. Bezpośrednio po zakończeniu operacji oba podmioty będą miały taki sam akcjonariat. ATM SI, jak wspominano, trafi na GPW.