Firma rozwija dwie aplikacje. Jedna to widget Stayforlonger z przewodnikiem po okolicy, który umieszczany jest na stronach internetowych hoteli. Pozwala na szybki dostęp do informacji na temat okolicy, w której znajduje się hotel, m.in. o atrakcjach turystycznych, wydarzeniach kulturalnych czy bazie gastronomicznej. Od stycznia 2016 r. spółka sprzedała widget do 400 hoteli w Polsce i 30 zagranicznych. Miesięcznie jest podpisywanych około 30 nowych umów z krajowymi firmami. Druga rozwijana aplikacja to e-przewodnik, adresowany do odbiorców indywidualnych.

Z kampanii crowdfundingowej firma chce uzyskać kapitał na zwiększenie sprzedaży na polskim rynku oraz rozpoczęcie jej na rynkach zagranicznych. Następnie w planach jest przygotowanie do wejścia pod koniec przyszłego roku na rynek alternatywny NewConnect. City Inspire oferuje 142 857 akcji po 2,8 zł za walor, czyli chce pozyskać 400 tys. zł. Gdyby emisja się powiodła, nowe akcje stanowiłyby 4,56 proc. kapitału.

– Rynek turystyki w Polsce rozwija się bardzo dobrze, zwłaszcza w ostatnich latach, widać to m.in. po wielu nowych inwestycjach w branży hotelarskiej, średnio w Polsce rocznie powstaje 95 nowych hoteli – analizuje prezes Łukasz Sobański. Dodaje, że z roku na rok rośnie liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. W 2016 r. było to 17,5 mln osób. – Polacy również coraz częściej podróżują. Dla nas jest najważniejsze, że rośnie baza hoteli w kraju, więc jednocześnie zwiększa się liczba potencjalnych klientów, którym możemy oferować Stayforlonger – wyjaśnia Sobański.

Jeśli porównamy rok 2016 z 2012, liczba certyfikowanych hoteli wzrosła o 17 proc. – Podobny wzrost procentowy jest zauważalny przy pozostałych kategoriach obiektów noclegowych, jak apartamenty, wille, pensjonaty, ośrodki wczasowe itp. – twierdzi prezes City Inspire. Sobański szacuje, że polski rynek obiektów noclegowych, które mają stronę internetową, to 29 tys. firm, a światowy sięga 1 miliona.

Zgodnie z szacunkami firma powinna w 2020 r. mieć z abonamentów blisko 2,5 mln zł przychodów z zagranicy oraz 672 tys. zł z Polski. Dodatkowo do tego czasu City Inspire powinno sprzedać ponad 300 tys. przewodników, które dadzą dodatkowe ponad 1,3 mln zł. Jak tłumaczy prezes Sobański, największą szansą i argumentem sprzedażowym Stayforlonger jest innowacyjność usługi oraz łatwość instalacji na stronie WWW. – Zagrożeniem mogą być działania największych korporacji na świecie, np. Google Maps czy TripAdvisor. Obserwujemy także, jak np. informacja o nowej wersji Messengera zachwiała kursem akcji spółki LiveChat – zaznacza Sobański.