Unimot: Handel dieslem nadal daje dużo zarobić

W III kwartale zarząd Unimotu w kluczowym dla grupy biznesie obejmującym handel dieslem spodziewa się wysokiego popytu, co związane jest m.in. z sezonowym wzrostem wakacyjnych podróży.

Publikacja: 26.08.2021 05:10

Unimot, na czele którego stoi Adam Sikorski, oczekuje pozytywnych zmian w większości prowadzonych pr

Unimot, na czele którego stoi Adam Sikorski, oczekuje pozytywnych zmian w większości prowadzonych przez grupę kapitałową biznesów.

Foto: materiały prasowe

Do tego dochodzi duża konsumpcja sygnalizowana przez branże: rolniczą, budowlaną i transportową. Co więcej, utrzymuje się pozytywny trend w zakresie marży lądowej, czyli różnicy między cenami paliw obowiązującymi na międzynarodowych rynkach hurtowych a osiąganymi wewnątrz kraju.

Już w II kwartale te czynniki decydowały o wynikach wypracowanych przez grupę. W tym czasie biznes diesla i biokomponentów dodawanych do paliw płynnych zapewnił Unimotowi 1,48 mld zł skonsolidowanych przychodów i 24,5 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. W ujęciu rok do roku oba wyniki zwyżkowały odpowiednio o 80,6 proc. i o 21,3 proc.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Surowce i paliwa
Giełdowe spółki chcą wydobywać więcej gazu ziemnego
Surowce i paliwa
Z zarządu Orlenu odwołano dwie osoby
Surowce i paliwa
Orlen rozwija działalność za Odrą
Surowce i paliwa
Minister mówi o JSW. Zarząd węglowej spółki zabiera głos
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Surowce i paliwa
Unimot stawia na dalszy rozwój biznesu fotowoltaicznego
Surowce i paliwa
Zarząd Orlenu zapowiada wzrost tegorocznych zysków i inwestycji