Reklama

Sądny poniedziałek dla Polimeksu-Mostostalu

Akcjonariusze mają dziś się wypowiedzieć w kwestii ratunkowych emisji akcji. Niebawem budowlana spółka powinna podpisać z wierzycielami dokument, w którym znajdą się główne założenia jej restrukturyzacji finansowej.
Negocjacje z wierzycielami Polimeksu-Mostostalu rozpoczął zarząd pod kierownictwem Konrada Jaskóły.

Negocjacje z wierzycielami Polimeksu-Mostostalu rozpoczął zarząd pod kierownictwem Konrada Jaskóły.

Foto: Archiwum

Akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu mają dziś podjąć decyzje w sprawie emisji akcji, które są niezbędne do uratowania spółki. Emisje obejmą przede wszystkim obligatariusze (w zamian za papiery dłużne wyemitowane przez Polimex) oraz Agencja Rozwoju Przemysłu, która docelowo ma?kontrolować 33?proc. kapitału budowlanej spółki. Uchwalenie emisji będzie kolejnym krokiem, który przybliży firmę do uratowania się?przed upadłością. Według naszych informacji jest jednak warunek - za podwyższeniem kapitału muszą zagłosować właściciele 80 proc. akcji Polimeksu. Inaczej wizja upadłości znów będzie aktualna.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama