Akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu mają dziś podjąć decyzje w sprawie emisji akcji, które są niezbędne do uratowania spółki. Emisje obejmą przede wszystkim obligatariusze (w zamian za papiery dłużne wyemitowane przez Polimex) oraz Agencja Rozwoju Przemysłu, która docelowo ma?kontrolować 33?proc. kapitału budowlanej spółki. Uchwalenie emisji będzie kolejnym krokiem, który przybliży firmę do uratowania się?przed upadłością. Według naszych informacji jest jednak warunek - za podwyższeniem kapitału muszą zagłosować właściciele 80 proc. akcji Polimeksu. Inaczej wizja upadłości znów będzie aktualna.