Od kilkunastu miesięcy na rynku mówi się o zbliżających się zmianach w giełdowych regulacjach w związku z koniecznością implementacji unijnych przepisów. Już za kilka kwartałów spółki notowane na warszawskiej giełdzie będą musiały się zmierzyć z nową rzeczywistością. Najwięcej emocji budzi dyrektywa, która może znieść obowiązek publikacji raportów kwartalnych. Czy rzeczywiście tak się stanie? To zależy przede wszystkim od Ministerstwa Finansów, które może wykorzystać furtkę w przepisach i utrzymać obowiązek publikacji raportów. Wciąż nie zdradza, czy tak właśnie zrobi.