Niedawno w PGNiG została przyjęta strategia do 2022 r. Jej głównym celem jest utrzymanie przez grupę pozycji największego w Polsce podmiotu w branży poszukiwawczo-wydobywczej. Jak chcecie to osiągnąć?
Opierając strategię na poszukiwaniach i wydobyciu ropy i gazu przygotowaliśmy m.in. narzędzia do pozyskiwania zagranicznych aktywów, które pozwolą nam istotnie zwiększyć skalę prowadzonej działalności. Mamy zaakceptowane przez zarząd kierunki rozwoju, ryzyka i zasady postępowania. W efekcie już analizujemy projekty, które mogą uzupełnić portfel naszych aktywów poszukiwawczo-wydobywczych. W okresie strategii chcemy zwiększyć produkcję do co najmniej 150 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. Obecne łączne wydobycie wynosi około 90 tys. baryłek na dzień.