W 2014 r. konkurs na „Wynalazek roku", organizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wygrał inteligentny wózek inwalidzki zbudowany przez absolwentów Politechniki Wrocławskiej – Patryka Arłamowskiego i Kamilę Rudnicką. Dzięki ich projektowi użytkownik może sam włączyć światło, zamknąć drzwi czy wezwać pomoc (wózek ma czujnik wykrywający ruch gałek ocznych). Kilka miesięcy temu okazało się jednak, że aby wózek trafił do produkcji, trzeba wydać prawie 0,5 mln zł na testy i certyfikaty. Oprócz ministerialnej nagrody 50 tys. zł twórcy nie otrzymali, niestety, żadnego wsparcia finansowego, ani od prywatnych firm, ani ze środków publicznych. Nie udało się zrealizować ich wizji w Polsce, więc młodzi wynalazcy nawiązali współpracę z firmami w Szwajcarii i USA.