Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Choć nowa dyrektywa obowiązywać będzie już od 3 stycznia, w branży szacują, że na gruncie polskim implementacja stosownej ustawy potrwa jeszcze kilka miesięcy, a napisanie do niej rozporządzeń przesunie termin wejścia nowych przepisów nawet na październik. Ponieważ nie wszystkie przepisy dotyczące oferowania są gotowe, nie do końca wiadomo jeszcze, co dokładnie się zmieni. Niemniej, kilka rzeczy zmieni się z całą pewnością.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jeśli przyszłość potoczy się wzdłuż centralnej ścieżki inflacji przygotowanej przez analityków Narodowego Banku Polskiego, najbezpieczniejszym wyborem pozostaną trzyletnie obligacje oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu.
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w czerwcu sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych wyniosła 6,56 mld zł.
Giełdowe spółki nie spieszą się z ofertami papierów dłużnych, z których pieniądze poszłyby na inwestycje związane z klimatem lub środowiskiem. Narzekają głównie na czasochłonność i koszty emisji.
Czy inwestorzy indywidualni o konserwatywnym podejściu do ryzyka włączą listy zastawne do swoich portfeli?
Potencjał do dalszego spadku rentowności wydaje się być nadal spory. Mimo dużych potrzeb pożyczkowych nabywców nie brakuje.
W przyszłym tygodniu zapadają obligacje o wartości 30 mln zł. Wyceny papierów dewelopera na Cataliście poprawiły się, choć zapadające najpóźniej obligacje są notowane z wciąż dużym dyskontem.