BioResearch Pharma planuje IPO i debiut na NewConnect

BioResearch Pharma, spółka opracowująca miejscowe terapie dermatologiczne, oparte na repozycjonowaniu, ogłasza plan przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji nowej emisji serii D, z zamiarem debiutu giełdowego na rynku NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Publikacja: 23.05.2024 10:23

BioResearch Pharma planuje IPO i debiut na NewConnect

Foto: Grzegorz Psujek

Jak podano, spółka finalizuje prace nad memorandum informacyjnym. Koordynatorem oferty jest Dom Maklerski Navigator.

Spółka koncentruje się na działaniach badawczo-rozwojowych terapii dermatologicznych, w oparciu o model repozycjonowania leków (drug repurposing), czyli rozwoju leków przy wykorzystaniu znanych, przebadanych substancji leczniczych w nowych wskazaniach terapeutycznych i z wykorzystaniem nowych dróg podania.

BioResearch Pharma pracuje nad kandydatem na lek do stosowania miejscowego w łysieniu androgenowym (BRP-011) oraz kandydatem na lek miejscowy w łuszczycy (BRP-007). Jak podano, oba repozycjonowane produkty oparte są na znanych, przebadanych substancjach.

Długoterminowym celem strategicznym BioResearch Pharma jest komercjalizacja obu innowacyjnych projektów: BRP-011 oraz BRP-007 po zakończeniu fazy I badań klinicznych (której zakończenie planowane jest do końca 2026 roku), poprzez nawiązanie współpracy z partnerami strategicznymi z branży farmaceutycznej.

Firma podała, że pozyskanie funduszy z emisji akcji w ramach oferty wesprze finansowanie badań fazy przedklinicznej projektów BRP-011 i BRP-007 do końca 2025 r. i finansowanie kosztów ogólnych działalności spółki, co powinno zakończyć ten etap rozwoju projektów i tym samym pozwolić na przejście do badań klinicznych w fazie I.

Spółka została założona w 2021 roku przez Łukasza Zybaczyńskiego, managera i lekarza oraz profesor Katarzynę Koziak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, biolog. Największym inwestorem spółki jest Marian Popinigis, współtwórca i były prezes biotechnologicznej spółki Blirt (sprzedanej w 2022 roku firmie QIAGEN).

Medycyna i zdrowie
Synthaverse ze zleceniem na dostawę szczepionki przeciw gruźlicy
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży
Medycyna i zdrowie
Celon Pharma bliżej sprzedaży jednego z projektów
Medycyna i zdrowie
Pozytywne wiadomości z Celon Pharmy wsparły kurs
Medycyna i zdrowie
Urteste coraz bliżej fazy badań klinicznych
Medycyna i zdrowie
Ryvu robi krok naprzód w walce z białaczką
Medycyna i zdrowie
Pure Biologics liderem wzrostów na giełdzie. Kurs zawisł na widełkach