Analitycy Noble Securities niżej cenią Selvitę

Eksperci z Noble Securities podtrzymali zalecenie dla biotechnologicznej spółki, ale cena docelowa dla jej akcji została obniżona.

Publikacja: 28.11.2023 17:01

Analitycy Noble Securities niżej cenią Selvitę

Foto: materiały prasowe

W trakcie wtorkowej sesji za akcje Selvity płacono na giełdzie ok. 60 zł. Rekomendacja została wydana przy kursie na poziomie 60,30 zł.

- W wyniku aktualizacji prognoz, korygujemy naszą wycenę z 83 zł do 72,60 zł i podtrzymujemy rekomendację „akumuluj” ze świadomością, że dopiero informacja o wzroście backlogu na 2024 roku może być czynnikiem, który poprawi sentyment do spółki. Pozytywnie odbieramy ostatnią stabilizację, a nawet lekkie odbicie notowań spółek z sektora CRO - wskazują analitycy w raporcie.

Czytaj więcej

Selvita zapowiada powrót to wyższej dynamiki

Autorzy rekomendacji podkreślają, że spółka Selvita z nowoczesnym centrum laboratoryjnym i silnym zapleczem intelektualnym jest dobrze spozycjonowana do dalszego wzrostu w obszarze CRO. - Spółka koncentruje się obecnie na zwiększeniu obecności w obszarze big pharma, aby w przyszłości bardziej uniezależnić się od zmiennej koniunktury w spółkach biotechnologicznych. Spowolnienie w 2023 roku traktujemy jako stan przejściowy i oczekujemy poprawy wyników w przyszłym roku - oceniają.

Równocześnie zwracają uwagę, że tegoroczne pogorszenie wyników finansowych lekko ograniczy możliwości zadłużania się spółki, ale ich zdaniem w dalszym ciągu Selvitę stać na małą/średnią akwizycję.

Tekst jest skrótem rekomendacji Noble Securities dla Selvity. Jej autorem jest Krzysztof Radojewski. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 22 listopada, o godz. 8:45.

Medycyna i zdrowie
Medicalgorithmics chce rozwinąć „nową nogę”
Materiał Promocyjny
ESG W NIERUCHOMOŚCIACH
Medycyna i zdrowie
Synektik kontynuuje rajd. Wycena przekroczyła 1 mld zł
Medycyna i zdrowie
Synektik rozwija skrzydła. Akcje drożeją
Medycyna i zdrowie
Zmiany w PolTREGU
Medycyna i zdrowie
Medicalgorithmics przyspiesza w USA
Medycyna i zdrowie
Pure Biologics: kolejne podejście do emisji. Kworum już niepotrzebne