Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 20:02 Publikacja: 07.02.2023 21:00
Mieczysław Starkowicz, prezes Biomedu Lublin.
Foto: Fot. mat. prasowe
W trakcie wtorkowej sesji akcje Biomedu drożały nawet o ponad 7 proc., czemu towarzyszyły bardzo wysokie obroty. Tak rynek zareagował na wieści o wejściu spółki na kolejny zagraniczny rynek.
Biomed udzielił firmie Anisapharm prawa do sprzedaży i dystrybucji produktów leczniczych Onko BCG w Rumunii po wcześniejszej rejestracji. Łączna minimalna wartość zamówień w pierwszych pięciu latach obowiązywania umowy ma wynieść 5,25 mln euro (czyli ok. 25 mln zł), przy czym wiążąca minimalna wartość zamówień to 80 proc. prognozowanego rocznego poziomu. Zgodnie z ustaleniami koszty rejestracji oraz marketingu poniesie Anisapharm. Umowę zawarto na dziesięć lat (z możliwością przedłużenia), a do końca 2024 r. Anisapharm ma zarejestrować produkty w Rumunii. Z kolei komercjalizacja zaplanowana jest na 2025 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas