Nanoformulacja powoduje, że lek jest uwalniany w bardziej precyzyjny sposób, działając bezpośrednio na ogniska chorobowe, co powoduje mniejsze narażenie organizmu na skutki uboczne i jest mniej toksyczne.
Podpisana przez NanoVelos umowa dotyczy zastosowania w procesie nanoformulacji leku dwóch metod – metody liofilizacji i metody wytrącania przeciwrozpuszczalnikiem. Prace badawcze w przypadku obu niezależnych metod podzielone będą na trzy etapy, przy czym rozwój danej metody może zostać zatrzymany przez zleceniodawcę po każdym etapie. Łączna wartość netto podpisanej umowy wynosi 811 tys. zł.
- Cieszymy się, że europejski potentat branży farmaceutycznej zaufał naszemu zespołowi-powiedziała Iga Wasiak, prezes i współzałożycielka NanoVelos.
Gedeon Richter to jeden z największych koncernów farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 130-letnią historią. Firma produkuje i sprzedaje leki, suplementy i inne preparaty medyczne w 45 krajach na świecie.
NanoGroup to notowana na GPW grupa spółek biotechnologicznych. Obecnie zarządza pięcioma zaawansowanymi technologicznie projektami nanotechnologicznymi w ramach trzech wyspecjalizowanych firm.