Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Witold Kruszewski, Mercator Medical.
- Nie planujemy poniesienia z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Od początku przyszłego roku zakład nie będzie już negatywnie wpływał na wyniki grupy, a dzięki możliwości wynajęcia go powinien zwiększać rezultaty i przynosić dobrą stopę zwrotu wobec poniesionych nakładów – mówi Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych firmy.
Koszt budowy zakładu uruchomionego w 2017 r. wynosił 4,2 mln zł. Asortyment włókninowy odpowiada za około 5 proc. sprzedaży spółki. Sprzedaż rękawic jednorazowych, głównie do zastosowań medycznych, to 92 proc. przychodów grupy. Rocznie grupa sprzedaje około 5 mld rękawic w 70 krajach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.