WIG20 poniżej 1950 pkt. Same banki to za mało

Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły czwartkową sesję spadkami. Dobra forma banków jedynie zminimalizowała straty.

Publikacja: 25.05.2023 18:47

WIG20 poniżej 1950 pkt. Same banki to za mało

Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

Indeks szerokiego rynku zakończył dzień spadkiem o 0,7 proc. WIG20 zniżkował o 0,9 proc., a sWIG80 o 1 proc. Z nieco lepszej strony pokazał się mWIG40, którego straty były ograniczone i sięgnęły 0,2 proc. Wartość obrotów otarła się o 1 mld zł.

Spośród dużych firm najlepiej prezentowały się banki. Akcje Santandera czy mBanku zdrożały odpowiednio o 2,1 proc. i 2,2 proc. Na przeciwnym biegunie były tracące 6,9 proc. papiery Allegro. Spółka z branży e-commerce podała wyniki za I kw., w których widać było skok przychodów oraz EBITDA. Eksperci sugerują, że czwartkowa przecena związana jest z naturalną korektą. Od początku roku kurs spółki wzrósł o ponad 36 proc.

Indeks mWIG40 w górę starały się poderwać zyskujące 3,2 proc. walory XTB. Rósł też kurs Banku Handlowego. Natomiast o ponad 6,8 proc. zniżkowały papiery Bumechu. Okazało się, że główny akcjonariusz i prezes górniczej firmy Marcin Sutkowski nabył pakiet 0,3 mln akcji, nie informując o tym rynku w komunikacie.

Po dobrej rekomendacji „kupuj” od analityków BM mBanku i ustaleniu ceny docelowej akcji na 18,54 zł o 3,4 proc. wzrosły notowania Photonu Energy. Niestety, indeks dołowały spadające o 17,6 proc. walory Wieltonu.

Na europejskich parkietach minimalną przewagę mieli sprzedający. DAX oraz CAC40 spadały po południu o 0,2 proc. W USA sesja rozpoczęła się za to zwyżkami. Technologiczny Nasdaq zyskiwał w pierwszych godzinach ponad 2 proc. dzięki rosnącym o ponad 20 proc. walorom Nvidii.

Komentarze
Złoto ratunkiem na bankructwo?
Materiał Promocyjny
DANONE wraz z partnerami uruchamia pionierski program recyklingu kubków po jogurcie
Komentarze
Powrót obaw inflacyjnych
Komentarze
Dolar w centrum uwagi
Komentarze
Inflacja powoli odpuszcza
Materiał Promocyjny
Największy ekran w domu, prawdziwa domowa instytucja
Komentarze
Kontrakty swoje, Fed swoje
Komentarze
Fed kończy cykl podwyżek?