Reklama

DM FIO : Przegląd poranny

Dzisiaj o 16:00 kolejne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła najprawdopodobniej do najniższego poziomu od 8 lat na wskutek zaostrzenia kryteriów przyznawania kredytów i perspektywy dalszych spadków cen domów.

Publikacja: 28.11.2007 09:25

Prognozy analityków szacują spadek sprzedaży o 0.8% do 5 milionów domów w październiku. Będzie to ósmy miesiąc z rzędu spadku. Problemy na rynku subprime spowodowały zacieśnienia polityki pożyczkowej przez banki do tego doszło spora ilość niesprzedanych domów które wywarły presje na ceny. Niższa wartość nieruchomości zwiększa ryzyko, że konsumenci obetną wydatki, powodując że producenci zmniejszają inwestycje co zaś prowadzi do spowolnienia wzrostu gospodarczego.

A o 14:30 dowiemy się jak spowolnienie w nieruchomościach oddziałuje na inne dziedziny gospodarki po danych o zamówieniach dóbr trwałych. Prognozy mówią o spadku o 0.1% w porównaniu do -1.7% miesiąc wcześniej a wyłączając transport wzrost o 0.3%.

Do dopełnianie obrazu amerykańskiej gospodarki mamy o 20:00 prezentacje Beżowej Księgi FED.

USA, informacja ekonomiczna

Grupa Finansowa Fio

Reklama
Reklama

Marceli Olszewski, [email protected], www.fio.pl

Fio, o.c.p., a.s., Marceli Olszewski

Nadzór nad Fio, o.c.p., a.s. sprawuje Słowacki Bank Narodowy.

Komentarze
Ceny pamięci DRAM w kosmosie
Komentarze
Perspektywy obligacji
Komentarze
Korporacyjne tylko z nazwy
Komentarze
Stopy procentowe spadną
Komentarze
Gospodarczy zegar tyka
Komentarze
Mocny okres przedświąteczny
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama