WIG20 spadł w notowaniach ciągłych o 0,8% i udało mu się utrzymać powyżej średnioterminowych poziomów wsparcia. Linia przechodząca przez ostatnie szczyty znajduje się dokładnie na wysokości 1620 pkt., blisko której rynek zamknął się dzisiaj. Ma ona coraz większe znaczenie, gdyż spadki ku niej były powolne i byki broniły się bardzo dzielnie, nie pozwalając na łatwe spadki.
Wciąż utrzymują się wysokie obroty, które na dzisiejszej sesji wyniosły 254 mln zł. Bardzo niskie obroty utrzymują się na kontraktach terminowych, które również zmieniły kosmetycznie swoją wartość. Futures na WIG20 znajdują się znacznie wyżej od kursu indeksu, co jest sytuacją niecodzienną, zważywszy na trend na rynkach światowych.
Najsilniej zniżkował dziś TechWIG (-1,2%), a jako jedyny zyskał MidWIG (+0,1%). Liderami spadków byli dziś Apexim, BRE, Netia, Mostostal Gdańsk i Yawal. Największe spółki zachowywały się stabilnie, co znalazło odzwierciedlenie w wartościach indeksów.
Sytuacja na GPW jest coraz bardziej nudna. Wciąż prawdopodobieństwo wybicia w dół jest większe, gdyż nawet w tak wąskim zakresie notowań widać, że stroną będącą w ofensywie są niedźwiedzie, a nie byki. Przebicie 1620 pkt. na WIG20 będzie wyraźnym sygnałem kontynuacji głównego trendu ? spadkowego.
Adam Łaganowski