Jeśli jednak spojrzeć na układ techniczny dolara do złotego z nieco dalszej perspektywy, to złoty cały czas jest tu bardzo silny. Jeśli obecność grudniowych dołków przełożyłaby się na wyznaczenie nieco głębszego odbicia, to w ramach potencjalnych oporów zwróciłbym uwagę na okolice 2,8740 oraz wyżej także rejon 2,89 i całą strefę niedawnej, 2-tygodniowej konsolidacji w zakresie 2,89 - 2,92. Można więc przypuszczać, że jeśli tych poziomów nie udałoby się przełamać, należałoby się spodziewać docelowo kontynuacji umocnienia złotego, a więc również przełamania grudniowego dołka.
EUR/PLN
Krajowa waluta wciąż pozostaje silna względem euro. Zeszłotygodniowe przełamanie wsparcia przy 3,86 doprowadziło do wyznaczenia fali umocnienia złotego i jak na razie popyt wciąż nie może się na tej parze podnieść. Obecnie najbliższym oporem jest cena 3,8430, a wyżej również przełamany rejon 3,85 - 3,86. Można jednak zakładać, że ewentualne próby wyznaczenia korekty na tej parze do tych poziomów zostaną wykorzystane przez graczy do odnawiania krótkich pozycji w euro. Jak na razie więc posiadacze złotego cały czas utrzymują wypracowaną wcześniej przewagę.
PLN BASKET
Nieznaczne odreagowanie, przeniesione z dolara do złotego, widoczne jest także na koszyku. Oczywiście nie zmienia to faktu, że strona podażowa wciąż utrzymuje tu przewagę, ale warto również pamiętać, że w ubiegłym tygodniu udało się już sprzedającym doprowadzić niemal do zrealizowania zasięgu spadku wynikającego z wysokości niedawnej formacji pro-spadkowej flagi. Obecnie w ramach oporu zwróciłbym uwagę na zakres 3,36 - 3,37 oraz wyżej także 3,3770.