Liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wzrosła o 180 tysięcy, natomiast stopa bezrobocia spadła do poziomu 4,4%. Lepsze dane dla dolara spowodowały jego umocnienie i przełamanie kluczowych oporów. Nie trwało to jednak długo, a powrót traderów na rynek po świątecznym wypoczynku potwierdził, że był to jedynie ruch korekcyjny na dolarze.
Dziś zapoznaliśmy się z decyzją Banku Japonii odnośnie stóp procentowych. BoJ pozostawił główna stopę procentową na niezmienionym poziomie 0,5%. Jednak najważniejsze będą środowe notatki z posiedzenia FOMC oraz czwartkowa decyzja w sprawie stóp procentowych ECB. Komentarze ECB pozostają jastrzębie, a ostatnie dane na temat inflacji CPI i podaży pieniądza M3 sprzyjają kolejnej podwyżce stóp w tym roku. Na razie ECB buduje podłoże przed kolejną podwyżką o 25pb, dlatego ważny będzie komentarz Tricheta towarzyszący decyzji ECB, który powinien bliżej określić termin kolejnej podwyżki.
EUR/PLN
Złoty w dalszym ciągu pozostaje mocny, jednak znajduje się coraz bliżej kluczowych wsparć. Kurs EURPLN utrzymuje się w formacji klina. Obecnie silnym oporem wyznaczonym przez linię poprowadzona po ostatnich maksimach są okolice 3,85. Rejony 3,8450-3,85 wykorzystalibyśmy do zajmowania krótkich pozycji w EURPLN. Dość mocne wsparcie wyznaczone przez linię poprowadzoną po ostatnich minimach widzielibyśmy w okolicach 3,8170, która zbiega się z 76,4% zniesienia fib ostatniej dużej fali wzrostowej na wykresie dziennym. Sądzimy, że z kolei dobrym poziomem do kupna EURPLN będą rejony 3,8230, gdzie widzielibyśmy najbliższe wsparcie.
EUR/USD