W obu przypadkach oczekuje się spadku wartości tego indeksu. Potwierdzenie prognoz nie powinno wpłynąć na rynek, ze względu na zbyt małą różnicę w stosunku do poprzednich odczytów. Sprzedaż detaliczna w Niemczech szacowana jest na wyższym poziomie w ujęciu rocznym niż ostatnio. Z USA poznamy wydatki na konstrukcje budowlane w lutym. Szacuje się ich spadek o 0,9%, przy poprzedniej obniżce o 1,7%. Potwierdzenie tych informacji może świadczyć o polepszającej się koniunkturze w tym segmencie. Indeks ISM dla sektora produkcyjnego prognozuje się na zbliżonym poziomie 48,2 punktu. Ze względu na zbyt małą różnicę pomiędzy oczekiwaniami a poprzednim odczytem, ewentualne potwierdzenie nie powinno wpłynąć na rynek. Giełda w Nowym Jorku zyskała na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 12262,89 punktu tj. 0,38%. Należy jednak pamiętać, że wczoraj był ostatni dzień pierwszego kwartału.
Złoto straciło na wartości. Minimum osiągnięte przez ten metal wyniosło 909,55 usd/oz. Tym samym zachowanie tego metalu potwierdziło aprecjację waluty amerykańskiej. Dalsze spadki mogą wpłynąć na wzrost wartości waluty amerykańskiej.
O godzinie 08.07 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5725 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: godziny sesji nocnej przyniosły nieudaną próbę ataku byków na historyczne szczyty. Silnie broniony rejon figury 1,5900 sprowokował dynamiczny spadek cen i test wskazywanego we wczorajszym komentarzu rejonu pierwszego silnie zarysowanego wsparcia: 1,5725 - 1,5745. Przy obecny obrazie technicznym mówić powoli można o zarysowującej się formacji podwójnego szczytu (wykresy cztero godzinowe). W związku z tym wyraźniejszy spadek kursu poniżej wsparcia zlokalizowanego w pobliżu 1,5725 z jednej strony zanegowałby formację flagi wzrostowej (wykresy godzinowe) z drugiej potwierdził możliwość silnej aprecjacji dolara. Poranny układ wskaźników technicznych intra day wskazuje na złamanie bariery wsparcia. Najbliższe wsparcie wyrysować można na rejon 1,5680.
RYNEK KRAJOWY