W czoraj indeksom pomagały również lepsze dane o produkcji przemysłowej w Niemczech ( wzrost o 0,4 proc.). Na uwagę w dniu wczorajszym zasługiwał też rynek surowców. Najbardziej zyskiwała ropa naftowa - 3 proc. , rosły również złoto, a także miedź. Tak mocne zachowanie się tego rynku, przy tendencjach do umocnienia się dolara było nieco zaskakujące. Drożejące surowce pomagały we wzrostach indeksów poprzez rosnące spółki z tego sektora. Indeksom pomagały również informacje z Citigroup o sprzedaży Diners Club, po sesji wyniki podała Alcoa - zysk był dużo niższy niż w roku ubiegłym, ale wyższy od prognoz - co zaowocowało lekim wzrostem kursu. Rozczarował AMD - obniżając prognozy i zapowiadając zwolnienia wśród załogi.
Dziś ukażę się publikacja NAR - ilość podpisanych umów kupna domów na rynków wtórnym w USA - lepsze dane mogą pomóc rynkowi akcji i dolarowi. Dziś także ukaże się protokół z ostatniego posiedzenia FOMC i będzie wydarzeniem dnia. Możliwe, że znajdą się tam odniesienia do rosnącej inflacji, co może mieć wpływ na rynek walutowy i działać wzmacniająco na dolara, bo może oznaczać zakończenie polityki ostrego cięcia stóp procentowych.
EURPLN
Złoty nadal pozostaje bardzo silną walutą i w tej chwili trudno mówić o możliwych poziomach wsparcia. Kurs EURPLN doszedł i naruszył wczoraj trzyletnią linię trendu, dziś natomiast lekko się cofnął, ale nie widać żadnych sygnałów odwrócenia. Dziś rynki będą czekały na raport po posiedzeniu FOMC, a to będzie miało miejsce dopiero w drugiej części dnia. Najbliższym oporem jest poziom 3,5074 oraz średnia piętnasto-okresowa znajdująca się w rejonie 3,5049, wsparciem będzie wczorajsze minimum na poziomie 3,4537.
EURUSD