Reklama

ECM SA: Aprecjacja dolara trwa.

RYNEK MIĘDZYNARODOWY W pierwszej części dnia wspólna waluta traciła na wartości osiągając minimum na poziomie 1,4384. Kolejne godziny przyniosły wzrost wartości euro do poziomu 1,4666. Dziś poznaliśmy z Eurolandu indeks PMI sektora usług za sierpień. Wyniósł on 48,5 pkt. Jest to wartość nieznacznie wyższa od poprzedniej. Sprzedaż detaliczna oraz PKB za II kw. okazały się niższe niż poprzednio.

Aktualizacja: 26.02.2017 13:44 Publikacja: 03.09.2008 16:39

Wynika z tego, że spowolnienie dociera do Europy. W związku z tym możliwa jest w dłuższym terminie dalsza deprecjacja wspólnej waluty. Z USA poznaliśmy raport Challengera. Zmiana planowanych zwolnień wyniosła (-14,1)% m/m. Odczyt ten wskazuje na poprawę sytuacji na rynku pracy w ujęciu miesięcznym. Dziś jeszcze opublikowane zostaną dane o zamówieniach fabrycznych oraz raport o stanie amerykańskiej gospodarki.

Złoto dziś zachowywało się podobnie do rynku walutowego. Minimum tego metalu wyniosło 789,20 usd/oz.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy pozostaje w wyznaczonym trendzie. Maksimum wspólnej waluty w stosunku do złotego wyniosło 3,3728, a dolara 2,3416. Dziś nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z naszego kraju. Waluta nasza powinna dalej pozostawać pod wpływem wydarzeń globalnych. Giełda w Warszawie traciła na wartości. Indeks WIG20 zbliżył się do poziomu 2615 punktów.

Maciej Kowal

Reklama
Reklama

ECM S.A.

Opracowany materiał jest opinią na temat rynku, stanowi wyraz najlepszej wiedzy autorów popartej informacjami z kompetentnych źródeł i nie stanowi "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. ECM S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podejmowane na podstawie przekazanego materiału. Bez zgody ECM S.A. nie może być dystrybuowany lub przekazywany dalej.

Komentarze
Stopy procentowe spadną
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Komentarze
Gospodarczy zegar tyka
Komentarze
Mocny okres przedświąteczny
Komentarze
Fed i RPP obetną stopy?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Komentarze
Rada pod presją danych
Komentarze
Plan pokojowy w centrum uwagi
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama