Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.08.2016 06:00 Publikacja: 22.08.2016 06:00
Robert Morawski, specjalista ds. podatków
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski Krzysztof Skłodowski
Zupełnie przypadkiem zanurzyłem się ostatnio w regulacjach dyrektywy UE w sprawie rynków instrumentów finansowych. Nie będę jednak przeprowadzał tu żadnych wywodów analizujących MiFID, lecz podzielę się wrażeniem, którego doznałem po rozmowie z pewnym podatnikiem. Owo wrażenie zostało spotęgowane właśnie świadomością, że – przynajmniej w teorii – osoba inwestująca na rynku instrumentów finansowych jest obowiązkowo klasyfikowana i informowana w celu ochrony jej interesów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
RPP obniżyła stopy procentowe w maju, pierwszy raz od 19 miesięcy, czym zadowoliła nie tylko uczestników rynków finansowych.
W RPP głosy o powrocie do obniżania stóp w lipcu, a inwestorzy przygotowują się do tego, dokupując stałokuponowe obligacje.
Trudno przewidywać obecne nastroje inwestorów. Pierwsze emisje w aktualnym stanie wzrostu niepewności rynkowej przyniosą wiele rozstrzygnięć.
Ostatnie sesje to okres stabilizacji na rynkach szczególnie w przypadku kursu złotego do euro i krajowego rynku stopy procentowej.
Adaptacja i elastyczność to dziś kluczowe cechy liderów i dobrego przywództwa – ocenił w trakcie kongresu Impact’25 Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska.
Oczekiwania na redukcje stóp procentowych w Polsce doprowadziły do obniżenia oprocentowania lokat bankowych i obligacji SP.
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas