Robert Morawski

Kiedy pieniądze mówią...

Sporo lat przepracowałem za kulisami wielkich pieniędzy. Trochę wiem, jak to jest w tzw. branży, i zdaję sobie sprawę, że nie wszystko można powiedzieć wprost, nie każdy komentarz jest na miejscu, nie każda opinia musi być publiczna. Niby coś się zmienia, skoro dziś i „dżentelmeni” mogą mówić o czym innym, jednak ostatecznie nie na lepsze.

Podatkowe numery na własne życzenie

Urzędy raczej nie zajmują się problemami systemowymi, a podatnicy zwyczajnie potykają się o własną ignorancję.

„Niekrótka” sprzedaż z nagłym skutkiem

Są na rynku finansowym transakcje, które co prawda występują z pewną regularnością, jednak z rzadka stają się przedmiotem analizy organów podatkowych czy sądów powszechnych.

Poważnie?

Najważniejsze z punktu widzenia przeciętnego podatnika jest zniesienie wszystkich obciążeń podatkowych. Z tym hasłem chętnie pójdę przez cały kraj, wezmę udział w każdej debacie i wystąpię w każdym programie.

Dyskontowe promocje

Teraz mamy takie czasy, że wszędzie atakują nas promocje.

Skonsultuj się z farmaceutą!

Samodzielne przyjmowanie medykamentów może nas narazić na utratę zdrowia, a nawet życia. Samodzielne rozwiązywanie problemów podatkowych nie rodzi aż takich konsekwencji. Ale nawet gdyby było niebezpieczne finansowo, nikt do tej pory nie zamieścił stosownego ostrzeżenia w treści jakiejkolwiek deklaracji.

Inwestycja w „złoto”

Mianowanie obecnego prezesa NBP na stanowisko w 2016 r. zostało dość dobrze odebrane przez rynki finansowe.

Felieton mało innowacyjny

Wiele lat temu wpadłem na pomysł, że fajnie byłoby mieć własny domek na kółkach. Pomysł postanowiłem zrealizować na swój własny sposób.

Sam bank inflacji nie zdusi

Przyczyn polskiej inflacji może być kilka. I wszystkie są równie istotne. Ale o skali wzrostu cen zdecydowała i nadal decyduje jedna z nich. Kampania wyborcza, która trwa bez przerwy.

Podatkowa rewolucjo! Gdzie jesteś?

Wysłuchałem ostatnio bardzo ciekawego wywiadu z fizykiem, który starając się zejść z poziomu złożonych wzorów do poziomu jednoakapitowej wypowiedzi, powiedział, iż długo jeszcze nie będziemy w stanie zdefiniować czegoś, co w fizyce można określić mianem „teorii wszystkiego”.