Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 25.08.2016 06:00 Publikacja: 25.08.2016 06:00
Mirosław Kachniewski, prezes zarządu SEG
Foto: Archiwum
Poziom skomplikowania otaczających nas produktów, usług i procesów stał się tak wysoki, że przekracza granice percepcji przeciętnego odbiorcy. W niektórych obszarach udało się te problemy rozwiązać, a w innych nie. Wśród tych innych, niestety, wciąż pozostaje rynek kapitałowy. Jest to o tyle istotne, że od tego, czy zdołamy uprościć system, zależy jego przyszłość.
Jest sprawą całkowicie naturalną, że otaczający nas świat staje się coraz bardziej skomplikowany. I równie naturalnym zjawiskiem był postępujący poziom skomplikowania opisu tej nowej rzeczywistości. W pewnym momencie jednak doszliśmy do bariery percepcji/cierpliwości/umiejętności. Łatwo to zilustrować na przykładzie instrukcji obsługi wielu produktów czy typowych umów adhezyjnych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
RPP obniżyła stopy procentowe w maju, pierwszy raz od 19 miesięcy, czym zadowoliła nie tylko uczestników rynków finansowych.
W RPP głosy o powrocie do obniżania stóp w lipcu, a inwestorzy przygotowują się do tego, dokupując stałokuponowe obligacje.
Trudno przewidywać obecne nastroje inwestorów. Pierwsze emisje w aktualnym stanie wzrostu niepewności rynkowej przyniosą wiele rozstrzygnięć.
Ostatnie sesje to okres stabilizacji na rynkach szczególnie w przypadku kursu złotego do euro i krajowego rynku stopy procentowej.
Adaptacja i elastyczność to dziś kluczowe cechy liderów i dobrego przywództwa – ocenił w trakcie kongresu Impact’25 Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska.
Oczekiwania na redukcje stóp procentowych w Polsce doprowadziły do obniżenia oprocentowania lokat bankowych i obligacji SP.
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas