Reklama

Rozwój LPP znów hamuje

Odzieżowa grupa z powodu słabszej sprzedaży swojej głównej marki Reserved po raz trzeci w tym roku obniża planowane tempo wzrostu sieci.
Rozwój LPP znów hamuje

Foto: GG Parkiet

W tym roku powierzchnia handlowa ma urosnąć o 9 proc., do 920 tys. mkw. i 1700 sklepów (pierwotnie wzrost miał wynieść 13–15, później 11–13 proc.). – Chcemy poczekać z szybszym rozwojem sieci, aż nasza główna marka Reserved zacznie osiągać lepsze wyniki – mówi Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP. Dodaje, że na rynku rosyjskim jest dobrze, sprzedaż porównywalna rośnie dwucyfrowo i spółka będzie się tam rozwijała. – Ale podtrzymujemy bezpieczne, 10-proc. tempo wzrostu w tym kraju. Pamiętajmy, że mamy tam 20 proc. powierzchni handlowej, to duża ekspozycja – dodaje.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com oraz e-Prenumeraty Parkiet Inwestor w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama