Reklama

LPP dozuje nakłady na paneuropejski e-commerce

Ruszający za chwilę e-sklep odzieżowej grupy nie będzie promowany za pomocą drogiej kampanii na skalę europejską. Firma najpierw chce zadbać o logistykę. Po to robi emisję obligacji.
Przemysław Lutkiewicz, prezes LPP

Przemysław Lutkiewicz, prezes LPP

Foto: lpp.com.pl

O 6,6 proc., do 7785 zł, rósł w czwartek kurs akcji LPP, największej w kraju odzieżowej firmy, po tym, jak opublikowała finalne wyniki za II kwartał i – mimo drożejącego dolara – podtrzymała założenia co do marży brutto ze sprzedaży w liczącym 13 miesięcy roku. Zdaniem analityków notowaniom pomogła zapowiedź szybszej rozbudowy powierzchni handlowej oraz sygnały, że III kwartał grupa może zaliczyć do udanych. Sprzedaż w tzw. porównywalnych sklepach (LFL) może być wyższa niż rok temu. W II kw. wzrost był nieznaczny: 1,3 proc.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama