Pepco we współpracy z shumee wdrożyło strategię wykorzystania możliwości handlu w internecie z wykorzystaniem potencjału największych platform typu marketplace oraz darmowych dostaw.

Produkty dyskontowej sieci Pepco są dostępne na ośmiu popularnych platformach typu marketplace tj. Allegro, Ceneo, Erli, Morele, Empik, Arena, Mall i Shumee.

Firmę Shumee założyli Szymon Midera i Monika Stefaniak - byli menadżerowie mBanku i Banku Pocztowego oraz Andrzej Walczak - współwłaściciel Grupy Atlas - największego producenta wyrobów chemii budowlanej w Polsce.

Wykorzystanie platform marketplace w strategii to  efekt zainteresowania konsumentów zakupami w takich miejscach, w zależności od rynku to średnio 40-50 proc. wartości handlu internetowego. Stąd pomysł by Pepco pojawiło się na wszystkich największych w naszym kraju. Dodatkowo dla klientów Pepco jest dostępna opcja darmowej dostawy z wykorzystaniem Orlen Paczki.

- To unikalna strategia dystrybucji online i propozycja wartości dla klientów z uwagi na wiele korzyści, które proponują platformy typu marketplace. Specjalizujemy się właśnie w obsłudze sprzedaży za pośrednictwem platform typu marketplace w Polsce i na blisko dwudziestu rynkach europejskich. Wiedzieliśmy, że asortyment Pepco, z uwagi na bardzo korzystną relację jakości do ceny, idealnie nadaje się na platformy - mówi Michał Kołakowski, dyrektor zarządzający w Shumee.

Cały proces od przygotowania produktów do sprzedaży online (zdjęcia, opisy i parametry produktów) wystawienia i promocji produktów na platformach po kompleksową obsługę logistyczną serwisuje Shumee.

Model firmy umożliwia sprzedaż on-line w modelu cross-border na 15 rynkach UE plus Ukraina i Rosja poprzez 35 największych platform typu marketplace.