parkiet.com

Właśnie wybił półmetek pierwszego etapu Parkiet Challenge. Po raz w tej edycji gry rozdajemy nagrody tygodniowe. Tym razem było nieco trudniej niż w pierwszym tygodniu. By dostać się do pierwszej trójki, potrzeba było około 12,4-proc. stopy zwrotu. Najwyższą stopę zwrotu w trakcie pięciu poprzednich sesji wypracował użytkownik o nicku "Fikumiku". W tydzień osiągnął 14,02 proc. zysku. Numerem dwa, z 13,4-proc. stopą zwrotu, jest "Zenon", natomiast na ostatnie miejsce podium wskoczył "Chelios", który wypracował 12,37 proc. zysku w tydzień.

Przypomnijmy, że mijający tydzień dla inwestorów na GPW był bardzo trudny. Indeksy WIG20 oraz mWIG40 zniżkowały jeszcze mocniej niż tydzień wcześniej, czyli gry startowała gra giełdowa "Parkietu". WIG20 minione pięć sesji zakończył łącznym spadkiem o 4,67 proc., z kolei mWIG40 zniżkował o 4,5 proc.

Jednocześnie w ramach obu indeksów znalazły się zarówno spółki, które traciły nawet dwucyfrowo, a także takie, które mocno zyskały. Dlatego znów kluczowa okazała się selekcja. Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu rywalizacji trzon czołówki graczy stanowiły walory Eurocashu, które odreagowywały po silnej przecenie. Jak było tym razem? Przypomnijmy, że od początku gry najpopularniejszą spółką wśród uczestników Parkiet Challenge jest Allegro, a obecnie inwestycje wszystkich graczy w tę spółkę warte są blisko 2,6 mln zł. W czołówce pozostają JSW oraz KGHM (po około 1,3 mln zł). Powyżej 1 mln zł uczestnicy mają jeszcze w akcjach Mercatora. Wielu osobom inwestycja w Allegro przyniosła więc potężny awans w rankingu, jednak „ Fikumiku" pierwsze miejsce wywalczył dzięki walorom innej spółki – JSW. JSW również kończy tydzień pod kreską, ale w końcówce tygodnia zwyżkowało.

Węglowe przedsiębiorstwo znalazło się także w portfelu "Zenona", jednak ten inwestował wcześniej w walory Allegro. Przypomnijmy, że „Zenon" jest w ścisłej czołówce ogólnego rankingu. - Sytuacja na polskim rynku jest ciężka. Formując portfel, wykluczyłem banki, których notowania były już mocno wyśrubowane. Uwagę z kolei przykuwało Allegro, będące po silnej przecenie – wspomina „Zenon". - W kolejnych dniach zeszłego tygodnia stawiałem jeszcze na JSW czy CD Projekt. O ile Allegro nie wystrzeli, będę jeszcze myślał o powrocie do tej pozycji – zapowiada „Zenon". Z kolei "Chelios" trzyma się 11 bit studios.

W ogólnej rywalizacji prowadzi "Hunter", który na koncie ma już przeszło 17 tys. zł (w porównaniu z 15 tys. zł kapitału startowego), co oznacza 13,7-proc. zysku. Odrobinę skromniejszy kapitał zgromadził "Zenon", który pomnożył początkowy kapitał o 13,4 proc. Na trzecim miejscu w łącznym zestawieniu jest "Ojciec inwestor" z 12,16 proc. zysku na koncie. Przypomnijmy, że do finału, w którym do zdobycia są m.in. nagrody finansowe, przechodzi najlepsza dziesiątka z pierwszego etapu Parkiet Challenge.

parkiet.com

Do kilkudziesięciu najlepszych uczestników pierwszego tygodnia Parkiet Challenge trafią nagrody. Za miejsce pierwsze jest to konsola do gier Nintendo Switch. Do gracza drugiego powędruje czytnik Kindle Paperwhite 4, zaś za miejsce trzecie są słuchawki Jabra Evolve2 40.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści parkiet.com za pół ceny

KUP TERAZ

Do tego dla 25 osób w każdym z rankingów tygodniowych mamy do rozdania klucze cyfrowe do gier video produkcji Bloober Teamt, Klabater, QubicGames oraz Creepy Jar. Dodatkowo dla najlepszej inwestorki i inwestora po pierwszym etapie przewidziane są rowery elektryczne, ufundowane przez Groclin.

parkiet.com

Obecnie w grze "Parkietu" uczestniczy około 1,7 tys. osób, a wartość wszystkich transakcji sięga 36 mln zł. Do gry nadal można dołączyć, rejestrując się na stronie gra.parkiet.com.